Projekcja filmu

ms2, ul. Ogrodowa 19
5 kwietnia 2014, sobota, g. 15.00 

Reżyseria: Sharon Lockhart
Czas projekcji:  31 minut

Nakręcony w 2009 roku film Sharon Lockhart rejestruje życie dzieci spędzających czas na podwórkach łódzkich kamienic. Podwórka to dla nich przestrzeń zabawy, odizolowana od zamieszania ulicy i ruchu samochodów, z drugiej strony są to często tereny zdegradowane, a niekiedy niebezpieczne.

Kadry filmu podkreślają ramy architektoniczne wyznaczające podwórka.

Architektura, która dorosłym służy za parkingi, komórki czy trzepaki, dla dzieci staje się przestrzenią eksploracji, przyrządami do gimnastyki, boiskami do gry w piłkę nożną. Sposoby wykorzystania podwórek świadczą o zaradności i pomysłowości użytkowników.

Sharon Lockhart (ur. 1964) to amerykańska artystka i autorka filmów, jedna z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej sceny artystycznej. Studiowała w Art Center College of Design w Pasadenie i w San Francisco Art Institute.

Realizowała i prezentowała swoje projekty w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii. Jej prace znajdują się m. in. w kolekcjach: Eli Broad Family Foundation w Los Angeles, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Israel Museum w Jerozolimie, Tate Modern w Londynie, Walker Art Center w Minneapolis i Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku. Wykłada w Roski School of Art and Design na Uniwersytecie Kalifornijskim. Mieszka i pracuje w Los Angeles.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.