Produkcja cyfrowa: konsekwencje dla sztuki i urbanistyki. Prowadzenie: Katarzyna Baług

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9
23 października 2013, środa, g. 19.00

Artystka i projektantka, Katarzyna Baług, opowie o przyszłości miasta jako projektu kulturowego w kontekście zmieniających się sposobów produkcji. Rewolucja cyfrowa coraz bardziej pomaga w kształtowaniu fizycznej realności. Produkcja „stypizowana” jest coraz bardziej dostępna. Cięcie laserowe, drukowanie w 3D i narzędzia informatyczne jak Arduino są dziś używane nie tylko przez wąską grupę profesjonalistów.

Jakie konsekwencje wynikają z tego dla produkcji artystycznej i urbanistycznej, szczególnie w kontekście coraz większego zainteresowania kolektywnym projektowaniem? W jaki sposób produkcja cyfrowa pozwala publiczności angażować się w kulturalne inicjatywy? Jak działa czynnik czasu i ludzkiej niedoskonałości w wirtualnych, perfekcyjnych środowiskach i co dzieje się, kiedy te ostatnie wychodzą poza strefę wirtualną?

Katarzyna Baług urodziła się w 1983 roku, jest absolwentką Harvard University Graduate School of Design, specjalizacja Urban Planning – Art, Design and the Public Domain. Realizowała projekty m.in. w Bostonie, Mexico City, Rio de Janeiro. Interesuje się działaniem we współpracy z lokalnymi społecznościami w zakresie społecznych i ekologicznych aspektów funkcjonowania współczesnych miast. Jest laureatką konkursu „Wspólny projekt” realizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi i  Fundację Sztuki Polskiej ING. Zwycięski projekt „Fabryka miejska” został zaprezentowany w Łodzi (w przestrzeniach publicznych) w maju 2013 roku.

Wstęp wolny.

WYDARZENIE WŁĄCZONE W PROGRAM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2013

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.