Poza ludzkie! Spotkanie z Arturem Malewskim

Artur Malewski stał się w krótkim czasie jednym z najważniejszych artystów młodego pokolenia w Polsce. Trajektoria jego kariery jest jednak dość osobna, tak jak i uprawiana przez niego twórczość, która nie schlebia artystycznym modom, a jednak nie pozostawia widza obojętnym. O artystycznych wyborach, wyjściu poza humanizm i antropocentryzm oraz swoich inspiracjach artysta opowie w rozmowie z Danielem Muzyczukiem.

Artur Malewski (ur. 1975) studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w latach 1996–2002. Zajmuje się rzeźbą, mieszka i pracuje w Łodzi. Nominowany m. in do nagród: Spojrzenia 2011 i Paszport Polityki 2011.

Wstęp wolny.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.