Portal Proxy. Działanie choreograficzne Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa

ms¹, Więckowskiego 36, przestrzeń wystawy choreograficznej Układy odniesienia. Choreografia w muzeum
8 maja 2016, niedziela, godz. 17:00, wstęp wolny

Zapraszamy na działanie choreograficzne Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa w ramach wystawy choreograficznej Układy odniesienia. Choreografia w muzeum. Wydarzenie będzie otwartą próbą, podczas której artysta oraz Salka Ardal Rosengren, Michał Bogdanowicz, Jayson Patterson i Paweł Sakowicz będą dekonstruować elementy tecktonik i jumpstyle - stylów tańca z wczesnych lat dwutysięcznych, związanych z muzyką elektroniczną i rave. Działanie stanie się punktem wyjścia do rozpatrywania zagadnień techno-ciał i techno-podmiotowości. 

Twórcy pracują w przestrzeniach wystawy od 6 maja.


Alex Baczyński-Jenkins – pracuje z choreografią i performansem. W swojej praktyce koncentruje się na mediacji i politykach afektu, podmiotach pragnących i nowym ucieleśnianiu. Jego prace prezentowane były m.in. w: the David Roberts Art Foundation, Delfina Foundation, Basel Liste, Block Universe, Home Works Beirut, Whitechapel Gallery oraz Sophiensaele w Berlinie. Ukończył kierunek Dance, Context, Choreography w HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie oraz Aural and Visual Cultures na Goldsmiths University w Londynie. Uczestniczył w Ashkal Alwan's Home Workspace Program w Bejrucie. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.