Pokaz po warsztacie z improwizacji Schaefferowskich prowadzonym przez Jana Peszka

ms2, ul. Ogrodowa 19
28 sierpnia 2013, środa, g. 19.00 

Warsztat, który poprowadzi Jan Peszek, będzie dotyczył partytur i tematów do improwizacji. Pracując z tancerzami, Jan Peszek sięgnie między innymi do partytur Schaeferrowskich i idei aktora instrumentalnego. Warsztat zakończony będzie pokazem dla publiczności.

Jan Peszek z Bogusławem Schaefferem i jego muzyką spotkał się podczas studiów na krakowskiej PWST w 1963 roku, kiedy dołączył do awangardowego zespołu MW2, złożonego z poszukujących muzyków, dla których Schaeffer pisał kameralne formy muzyczne.

Pierwszymi „aktorami instrumentalnymi” MW2 byli Mikołaj Grabowski i Andrzej Kierc. Od 1976 roku Jan Peszek wykonuje stworzony przez Schaeffera monodram – „scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”.

Jan Peszek – aktor, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie, prowadzi warsztaty aktorskie m. in. w Europie i Japonii. Debiutował na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu w 1966 roku. Był związany z teatrami: Nowym im. Stefana Jaracza w Łodzi, Polskim w Poznaniu, im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pracuje do dziś.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.