Pokaz po warsztacie prowadzonym przez Yaniva Mintzera z improwizowaną muzyką Suavasa Lewego i Piotra Gwadery

ms2, ul. Ogrodowa 19
23 sierpnia 2013, piątek, g. 19.00

Yaniv Mintzer przez pięć dni będzie pracował z performerami, aktorami i tancerzami. Zarówno warsztatom, jak i pokazowi towarzyszyć będzie muzyka improwizowana na żywo. Performerzy i muzycy, eksplorując pracę wyobraźni, intuicji i postrzeganie poprzez zmysły, będą uczyć się pracować razem w wymagającej wzajemnej uważności materii, jaką jest improwizacja.

Kontakt improwizacja oferuje wyjątkową możliwość badania sposobów uczenia się opartych na intuicji, a nie na logice, uczy także budowania relacji ze środowiskiem – mówi Yaniv Mintzer. - Nieuregulowany i niewyreżyserowany sposób uczenia się w kontakt improwizacji wymaga nowych narzędzi lub też powrotu do tych, których nie używaliśmy zbyt często odkąd przestaliśmy być ciekawymi świata, odkrywającymi dziećmi”. Ostatniego dnia warsztatów artyści będą pracować z przestrzenią wystawy, gdzie podzielą się z publicznością efektami wspólnego procesu.

Yaniv Mintzer - muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy kontakt improwizacji od 2004 roku. Uczył się od wielu doświadczonych nauczycieli, takich jak: Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich trzech lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji między innymi w Yafo Group School w Tel Avivie i na Uniwersytecie w Haifie. Pracuje jako terapeuta metody Ilan Lev (www.ilanlev.org) z niezależnymi tancerzami i grupami (Batsheva, Vertigo).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.