Pokaz filmów Richarda Graysona oraz spotkanie z artystą

ms2ul. Ogrodowa 19
6 listopada 2014, czwartek, g. 18.00

Filmy Richarda Graysona cechuje humor i przenikliwość w rejestrowaniu współczesnego świata. Opowiadają o kulisach rzeczywistości, badają możliwe scenariusze lub nasze oczekiwania względem jej działania. Dużą rolę pełni również śpiew, który wykorzystywany jest do ujawnienia wspólnotowego potencjału sztuki.

W ramach Kina ms zaprezentowane zostaną trzy filmy. The Magpie Index z 2010 roku przybliża postać i poglądy Roya Harpera - wszechstronnego artysty, uznawanego za jednego z najbardziej wpływowych muzyków rockowych i folkowych na brytyjskiej scenie. The Golden Space City of God z 2009 roku to zapis kompozycji, której libretto oparte jest na apokaliptycznych pismach powstałych w kręgu sekty Rodzina, której pod koniec lat 60. XX wieku przewodził Charles Mason. Ostatni z filmów, Mesjasz z 2004 roku, przedstawia australijski zespół country, który na zamówienie artysty skomponował nową muzykę do libretta "Mesjasza" Georga Friedricha Händla. Dzięki tej interpretacji religijny tekst ujawnia nowe znaczenia.


Richard Grayson jest artystą, pisarzem i kuratorem. Mieszka i pracuje w Londynie. Pod koniec lat 70. Grayson założył Basement Group w Newcastle upon Tyne. Był również dyrektorem artystycznym Sydney Biennale w 2002 roku. Projekty kuratorskie Graysona to, m.in.: Secret Service (Hayward Gallery, Londyn) oraz Polytechnic (Raven Row, Londyn).

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.