Pokaz filmów oraz spotkanie z Agnieszką Polską

ms2, ul. Ogrodowa 19
6 listopada 2013, środa, g. 18.00

Wydarzenie w ramach cyklu Szukaj, Burz, Buduj

W czasie spotkania zostaną pokazane trzy filmy inspirowane postawami i kolejami losu artystów. Ogród przedstawia historię mistrza ucieczki, Pawła Freislera. Uczulanie na kolor inspirowane jest performansem Włodzimierza Borowskiego. Natomiast w Future Days artystka ukazuje społeczność artystów, których egzystencja jest widmowa.

Agnieszka Polska gra z konwencją filmu o sztuce. Czasem głos z offu, jak w klasycznych pozycjach gatunku, rozwija opowieści o nieznanych faktach i praktykach. Oparta na rzetelnych badaniach twórczość artystki otwiera drzwi do reinterpretacji historii sztuki polskiej.

Agnieszka Polska wykorzystuje w swoich pracach fotografię, animację, wideo i technikę kolażu. W 2011 roku zdobyła główną nagrodę w konkursie malarskim im. Eugeniusza Gepperta, organizowanym przez BWA we Wrocławiu, w tym roku jej filmy prezentowane były w Tate Modern w Londynie. Znalazła się także wśród artystów nominowanych do Future Generation Prize. Bierze udział w tegorocznej edycji Biennale w Stambule oraz w Biennale w Sydney w 2014 roku.

Wstęp wolny.

Program wykładów - ulotka do druku

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.