Pokaz filmów Marcelo Zammenhoffa

ms2ul. Ogrodowa 19
20 listopada 2014, czwartek, g. 18.00

Marcelo Zammenhoff to multimedialny artysta, tworzący video-art, filmy, fotografie, fotomontaże oraz instalacje artystyczne. Jego twórczość filmową cechuje estetyka improwizacji, surrealizm oraz fascynacja technologią i związanymi z nią zagrożeniami. Kreuje absurdalne sytuacje, przedstawia wyimaginowane postacie lub rejestruje niuanse z otaczającej go rzeczywistości, które stają się punktem wyjścia dla jego filmowych eksperymentów.

W ramach pokazu swoją premierę będzie miał film: "Oficerowie z Costa Concordii".

Marcelo Zammenhoff – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od 1987 roku aktywnie realizuje niezależne projekty artystyczne z różnych dziedzin sztuki. W latach 1993-94 współpracował z TVP2 przy realizacji autorskiego program "Telewizja Atlantyda". Jest między innymi twórcą muzyczno-peformerskich grup artystycznych Morris Generativ, Protoplazma i E-1 oraz łódzkiego Teatru Elektrycznego. Od roku 2003 lider electro/synth-popowej grupy Mikrowafle.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.