Pokaz filmów Małgorzaty Potockiej i spotkanie z artystką

ms2, ul. Ogrodowa 19
26 lutego 2015, czwartek, g. 18.00

W ramach pokazu filmów Małgorzaty Potockiej zaprezentowane zostaną produkcje, które zrealizowała o ważnych postaciach kultury polskiej: Zbigniewie Warpechowskim „Champion off” (1979), Krzysztofie Zarębskim „Strefy kontaktu” (1982) oraz  „Bogusław Schaeffer - poza schematem” (1984) o wybitnym lwowskim  kompozytorze, krytyku muzycznym, dramaturgu i nauczycielu. Pokaz zakończy film „Ekran na Skopje” (1988), na temat międzynarodowego daru artystów dla zniszczonego trzęsieniem ziemi miasta. Po projekcji odbędzie się rozmowa z artystką, którą poprowadzi Daniel Muzyczuk. 

Małgorzata Potocka - ukończyła w Państwowej Szkole Filmowej w Łodzi wydziały aktorski i reżyserii. Jako studentka kręciła filmy dokumentalne o polskich artystach. Tworzyła też własne filmy awangardowe (video art). Za film "Aberracja" otrzymała główną  nagrodę na festiwalu filmowym Monachium, oraz w Osnabruck. Wspólnie z Józefem Robakowskim otworzyła Galerię Wymiany. W latach 80. XX realizowała przedstawienia muzyczne („Republika”, „Komeda”) i pierwsze polskie teledyski (pokazywane przez MTV). Realizowała także filmy poświęcone takim artystom jak Edward Krasiński, Jan Dobkowski, Zbigniew Warpechowski, Bogusław Schaeffer, Krzysztof Zarębski czy Ryszard Winiarski. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, jest członkiem Rady Społecznej Muzeum Sztuki w Łodzi oraz wiceprezesem Fundacji Disce. Małgorzata Potocka jest również znana jako aktorka filmowa. Otrzymała aktorska nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W Instytucie Adama Mickiewicza realizowała Rok Polskiej Kultury na Ukrainie, w latach 2006-2010 była dyrektorką TVP Łódź. Wykłada sztukę aktorską i reżyserską w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Wstęp wolny.

Partner:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.