Pokaz filmów Leslie Thornton

ms², ul. sala audiowizualna
22 maja 2016, niedziela, godz. 18:00, wstęp wolny

Pokaz filmów Leslie Thornton w związku z wystawą „Rozdzielona wspólnota - The Inoperative Community II”.

Bohaterowie filmu Peggy i Fred w piekle, nad którym artystka pracuje już ponad trzydzieści lat, są realnymi osobami. Rodzeństwo Janis i Donald Reading wpada do króliczej nory, a przez nią do postapokaliptycznego świata, w którym są jedynymi ludźmi. Posiadając na początku jedynie zarys fabuły, Thornton zaczęła filmować dzieci swoich sąsiadów w latach 80. XX wieku. W miarę upływu czasu kontynuowała pracę z nimi, kiedy stawali się nastolatkami, a potem dorosłymi. W ciągu trzech dekad artystka nieustannie obrabiała nakręcony materiał, produkując co jakiś czas nowe „odcinki”. Pokaz będzie obejmował fragmenty filmu, które nie zostały ujęte w wersji dostępnej na wystawie.


Leslie Thornton (ur. 1951, USA) – zajmuje się sztuką wideo i mediami cyfrowymi od lat 80. XX wieku. Jej prace były pokazywane w Serpentine Gallery w Londynie, w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, w Tate Modern w Londynie, podczas nowojorskiego Whitney Biennial oraz Documenta 12 w Kassel. Jej pierwsze wystawy indywidualne: „Binocular” (2011) i „Luna” (2013), zorganizowano w nowojorskiej Winkleman Gallery. Thornton mieszka i pracuje w Nowym Jorku i Providence w stanie Rhode Island, gdzie na Brown University jest profesorką na wydziale nowoczesnych mediów i kultury.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.