Podwójne oprowadzanie po najnowszych wystawach w ms1

INFO

Miejsce

ms¹, Więckowskiego 36

Czas

30.09.2017

30.09.17, sobota, godz. 17:00, wstęp wolny

W najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na nietypowe, bo podwójne oprowadzanie kuratorskie po najnowszych wystawach prezentowanych w ms1. Z tej okazji do Łodzi przyjedzie Thibaut de Ruyter, francuski architekt, kurator i krytyk, który od 2001 roku mieszka i pracuje w Berlinie. Przeprowadzi odwiedzających przez labiryntową ekspozycję &, prezentującą ponad 100 rysunków Wacława Szpakowskiego oraz szeroki wybór minimalistycznych prac Cécile Dupaquier, diagramy Suzanne Treister, prace wideo Anety Grzeszykowskiej, modele Anny Orlikowskiej, osobliwe wizje Henryka Morela czy sitodruki François Morelleta.

Po wystawie Igor Krenz. Sanyofikacja. Cud reprezentacji publiczność oprowadzi jej kurator Daniel Muzyczuk, kierownik Działu Sztuki Nowoczesnej Muzeum Sztuki w Łodzi. Ze wsparciem kuratorskim grupy Budapeszt Igor Krenz powołał w ms1 świat, którego istnienie określone jest przez dwa i pół wymiaru. Twórczość Krenza polega często na poszukiwaniach paradoksów tzw. „nowych mediów”. Tym razem na wystawie w Muzeum Sztuki zestawione zostaną między innymi dwie prace, w których pozornie niewinny, znaleziony obiekt kulturowy staje się bazą do eksploracji skomplikowanych zależności między abstrakcyjnym i figuratywnym, materialnym i niematerialnym, poezją i prozą, obiektem i tłem, a nawet sztuką i kuratorstwem.

Z każdym z kuratorów publiczność spędzi około 45 minut. To wyjątkowa szansa i doskonała okazja, by jednego dnia poznać dwie wystawy i stojące za nimi wizje ich twórców.

Wstęp na oprowadzania jest bezpłatny. Zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.