Performans Angeliki Fojtuch

ms2 , ul. Ogrodowa 19
28 marca 2014, piątek, g. 17.30

Angelika Fojtuch jest artystką intermedialną, performerką i rzeźbiarką, studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Poznaniu oraz w Gdańsku gdzie w 2005 roku uzyskała dyplom na Wydziale Rzeźby i Intermediów.

Angelika Fojtuch w swoich działaniach przekracza granicę między tym co uznawane za prywatne, intymne i tym co publiczne, oficjalne, akceptowalne w codziennych społecznych relacjach. Działania te analizują kody obowiązujące w komunikacji międzyludzkiej, rolę ciała i wyrażanych za jego pomocą emocji. Artystka w swoich performensach, często angażuje przypadkowe osoby z publiczności odrzucając w ten sposób standardowy podziałów na aktywnego artystę i biernego obserwatora. W jej twórczości eksplorowane są zagadnienia związane z tożsamością płciową,kobiecą fizycznością oraz wykluczeniem społecznym. W 2013 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.