Performance i powtórzenie

ms2, ul. Ogrodowa 19
25 kwietnia 2013, czwartek, g. 16.30
 
Wydarzenie prezentowane w ramach 5 Festiwalu Sztuka i Dokumentacja

Pokaz dokumentacji (w wyborze i z komentarzem Tomasza Załuskiego) oraz panel dyskusyjny z udziałem Kamila Wnuka, Ewy Wójtowicz i Tomasza Załuskiego. Zgodnie z rozpowszechnioną interpretacją sztuki performance, niepowtarzalność ma stanowić jej specyfikę. Performance nie jest bowiem odtwarzaniem, lecz tworzeniem nowego, a jego dokumentacja to, zgodnie z zasadą efemeryczności, jedynie niedoskonały ślad, który nie oddaje charakteru tego, co zaszło.
 
Pokaz dokumentacji będzie próbą rewizji tych założeń w oparciu o liczne przykłady – zarówno historyczne, jak i współczesne – świadczące o tym, że powtórzenia stanowią istotny element performatywnych realizacji artystycznych. Panel dyskusyjny dotyczyć będzie różnych strategii powtórzeniowych w sztuce performance. Szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia funkcji i znaczeń, jakie powtórzenie zyskuje w tego rodzaju wystąpieniach artystycznych, oraz twórczego potencjału powtórzenia jako metody działań performatywnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.