PANUFNIK. Kameralne kwintesencje. KONCERT

PANUFNIK. Kameralne kwintesencje. Miniaturowe portrety kompozytorów XX i XXI wieku

ms1, ul. Więckowskiego 36
30 września 2015, środa, godz. 19.00

„Kameralne kwintesencje” to nowy cykl koncertów kameralnych prezentujących twórczość wybitnych kompozytorów drugiej połowy XX i początku XXI wieku.

Na każdy koncert złożą się trzy kompozycje ukazujące istotę stylu i osobowości kompozytorów, którzy odegrali znaczącą rolę we współczesnej muzyce, choć nie zawsze ich dzieła znajdują się w szerszym obiegu (nie mówiąc o obecności w salach koncertowych).

Cykl daje możliwość poznania ich muzyki wzbogaconą o krótką prelekcję i spotkanie po koncercie z wykonawcami. Seria muzycznych mini-portretów, daje możliwość intymnego obcowania z dziełem kompozytora.

 

PANUFNIK - Samotny konstruktor

Program

I Kwartet smyczkowy (1976)

III Kwartet smyczkowy Wycinanki (1990)

Prelekcja (Beata Bolesławska)

II Kwartet smyczkowy Messages (1980)

Wykonawcy: Lasoń Ensemble

Andrzej Panufnik (1914-1991)
– kompozytor i dyrygent, uznawany za czołowego kompozytora Polski lat powojennych. W 1954 roku bez zgody władz PRL wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie poprosił o azyl polityczny. Z tego powodu jego twórczość przez wiele lat była marginalizowana i cenzurowana. Dopiero w latach 70. jego muzyka zaczęła stopniowo pojawiać się w polskich salach koncertowych.

Lasoń Ensemble - tworzy pięciu muzyków, działających na szerokim polu wykonawstwa, których idea kameralistyki połączyła w jeden zespół. Ich domem stało się miasto Mikołów, które pełni wieloletnią rolę mecenasa kultury muzycznej i pomimo swoich niewielkich rozmiarów od lat pretenduje do miana muzycznego serca Śląska.

Bilety: 8 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.