Otwarcie Magazynu Studyjnego

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

Czas

12.05.2018

Muzeum Sztuki w Łodzi dzięki środkom z Funduszy Europejskich zakończyło właśnie trwającą od dwóch lat budowę nowoczesnego Magazynu Studyjnego przy ul. Więckowskiego 36. Wyjątkowy charakter nowej przestrzeni w bezkompromisowy sposób łączy rygorystyczne zasady zabezpieczenia zbiorów oraz wymogi dotyczące przechowywania dzieł sztuki z interesującymi oraz wygodnymi dla zwiedzających metodami udostępniania kolekcji muzeum. Budowa Magazynu Studyjnego pozwoli edukatorom na pokazanie muzeum "od kuchni". W planie jest przygotowanie warsztatów dotyczących tak istotnych funkcji muzeum jak m.in. gromadzenie, transport i przechowywanie zbiorów, urządzanie przestrzeni ekspozycji czy konserwacja dzieł sztuki.

Na pierwsze zajęcia warsztatowe oraz koncert zorganizowany z okazji zakończenia budowy Magazynu Studyjnego zapraszamy do oddziału Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego 36 już 12 maja:

 

11:11 - 12:41

NIE OWIJAJ W BAWEŁNĘ

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w nowo otwartej przestrzeni Magazynu Studyjnego Muzeum Sztuki w Łodzi. Zajęcia poświęcone sztuce współczesnej poprowadzą pracownicy Muzealnego Działu Edukacji. Warsztaty pozwolą na zaznajomienie się z problemem przechowywania dzieł sztuki. Pod okiem edukatorów biorący udział w warsztatach poznają szczegółowe sposoby magazynowania sztuki nowoczesnej i współczesnej dzieł w zależności od ich typu (malarstwo, rzeźba itd.)

UWAGA!

Na to spotkanie dorosłym „wstęp wzbroniony” - w końcu najmłodsi też muszą odpocząć od ciągłej opieki rodziców.

 

13:13 - 14:43

NIE OWIJAJ W BAWEŁNĘ

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 7 lat, tym razem z opiekunami, na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w nowo otwartej przestrzeni Magazynu Studyjnego Muzeum Sztuki w Łodzi. Zajęcia poświęcone sztuce współczesnej poprowadzą pracownicy Muzealnego Działu Edukacji. Warsztaty pozwolą na zaznajomienie się z problemem przechowywania dzieł sztuki. Pod okiem edukatorów biorący udział w warsztatach poznają szczegółowe sposoby magazynowania sztuki nowoczesnej i współczesnej dzieł w zależności od ich typu (malarstwo, rzeźba itd.)

 

Zajęcia warsztatowe są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują na nie zapisy. Zgłoszenia telefoniczne pod nr 605 060 063, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

 

21:00 - 22:00

KONCERT BNNT

W sobotę wieczorem na dziedzińcu Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego 36 będzie można przekonać się, jak gęsto mogą brzmieć dwa instrumenty. Szczególnie kiedy jeden z nich jest perkusją, a drugi własnej konstrukcji barytonowym pociskiem strunowym. Zapraszamy na koncert BNNT!

To nie jest zwykły zespół, to eksperyment. To Konrad Smoleński i Daniel Szwed, bezkompromisowy duet bez koszulek, ale za to w kominiarkach, którego występ jest gwarancją ekstremalnych doznań wzrokowo - słuchowych. Artyści reprezentują niezależną wytwórnię Instant Classic, dla której nagrali niedawno świetnie przyjęty album „Multiverse”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Projekt jest dofinansowany w ramach Działania 8.1 VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Projekt otrzymał również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.