Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Rozdzielona wspólnota - The Inoperative Community II

ms2, ul. Ogrodowa 19
21 maja, sobota, godz. 17:00, wstęp wolny

W sobotę, 21 maja, odwiedzający Muzeum Sztuki będą mieli okazję uczestniczyć w oprowadzaniu po nowo otwartej w ms2 wystawie „Rozdzielona wspólnota – The Inoperative Community II” przez jej kuratora, Dana Kidnera.

„Rozdzielona wspólnota – The Inoperative Community II” to wystawa prezentująca stworzone na potrzeby kina, telewizji i galerii awangardowe filmy poświęcone idei wspólnoty i zmieniającej się naturze relacji w jej obrębie. Wydźwięk prac został podkreślony poprzez aranżację architektoniczną, która zaprasza widza do kolektywnego odbioru projekcji. W przestrzeni ms2 zaaranżowano dźwiękochłonne sale, a pokazywane w nich filmy to ponad 60 godzin projekcji. W każdej z sześciu sal kilkakrotnie w ciągu dnia wyświetlany będzie jeden obraz, w usytuowanej zaś w centrum galerii większej „sali kinowej” każdego dnia tygodnia zostanie zaprezentowany inny zestaw filmów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.