Oprowadzanie kontekstowe Wielka Wojna i Łódź

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy

Czas

1 marca 2019, piątek, godz. 17.00

Prof. Jolanta Daszyńska podczas specjalnego oprowadzania po wystawie Wielka Wojna opowie o łódzkich wątkach tej wojny - o zapomnianej Operacji Łódzkiej, która toczyła się wokół miasta od listopada do grudnia 1914 r., o tym kto i dlaczego ją zaplanował, a kto wdrażał w życie, co działo się wtedy w Łodzi oraz jak radziła sobie w czasie działań wojennych ludność miasta.

Podczas oprowadzania będzie się można dowiedzieć o realiach poboru do wojska i towarzyszących mu zapewnieniach o szybkim zwycięstwie, o umundurowaniu i wyposażeniu walczących wojsk, a także o wprowadzonych wtedy modernizacjach technicznych.

Jolanta Daszyńska - prof. nadzw. dr hab. badaczka dziejów Ameryki i Stanów Zjednoczonych Ameryki , popularyzatorka historii Łodzi czasów Wielkiej Wojny, do jej zainteresowań badawczych należy również rekonstrukcja historyczna. Więcej: Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego

Wydarzenie towarzyszące wystawie Wielka Wojna.

Wstęp bezpłatny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.