Oprowadzanie po ekspozycji: Jan Fabre. Sztuka trzymała mnie z dala od więzienia

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Jana Fabre’a Sztuka trzymała mnie z dala od więzienia. O ekspozycji opowiedzą pracownicy działu edukacji Muzeum Sztuki.

Wystawa Jana Fabre’a Sztuka trzymała mnie z dala od więzienia to pierwszy w Polsce tak obszerny pokaz prac wybitnego belgijskiego artysty multimedialnego, dramaturga, reżysera i scenografa
o międzynarodowej sławie i powszechnym uznaniu. Jego prace pokazywano między innymi na Biennale w Wenecji i Documenta w Kassel. Uczestniczył w licznych festiwalach teatralnych i tanecznych na całym świecie. Szerszej publiczności znany jest głównie ze swojej działalności teatralnej. Wystawa w Muzeum Sztuki przybliża postać i działalność tego niezwykłego twórcy na polu sztuki.

kurator: Bart De Baere (M HKA w Antwerpii)
współpraca: Jarosław Lubiak

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.