Oprowadzanie Aleksandry Jach po wystawie "Ćwiczenia w autonomii"

ms¹, Więckowskiego 36
14 lipca 2016, czwartek, godz. 17.00, wstęp wolny

Zapraszamy na oprowadzanie Aleksandry Jach po wystawie „Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Loránt (ex-artists' collective)”

Spacerując po ekspozycji, będziemy się zastanawiać, od kiedy świat stoi „u progu katastrofy”? Czy globalna dyskusja o zmianie klimatu to tylko odwracanie uwagi od problemów społecznych i politycznych?

Prace Tamása Kaszása inspirują do myślenia w kategoriach postkatastroficznych. Apokalipsa dokonuje się na naszych oczach. Pozostaną po niej różne odmiany wiedzy, rzemiosło (myślenie przez działanie), kultywacja ziemi i umysłu. Nie chodzi jednak o styl życia, jak w przypadku preppersów, ludzi przygotowujących się na koniec naszej cywilizacji, ale raczej „manifest minimalnej etyki” (w dobie antropocenu?).

Ekspozycja będzie czynna do 25 września 2016 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.