Ola Kozioł/Suavas Lewy

ms², ul. Ogrodowa 19
24 października 2015, sobota, g. 16.00

Ola Kozioł/Suavas Lewy "Niech służy nam". Performans muzyczny.

Po performansie oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Wszyscy ludzie będą siostrami" z Joanną Sokołowską oraz niektórymi artystami, których prace będziecie mogli zobaczyć w ms².


***************************************
"Niech służy nam" Oli Kozioł/Suavasa Lewego to kompozycja oparta na seksistowskich wycinkach z bulwarowej prasy, dowcipach, wypowiedziach osób publicznych i tekstach piosenek. Wyśpiewane, wyrecytowane i loopowane treści, skomasowane i ograniczone czasem trwania działania, przerysują temat, aż do emocjonalnego wyrzygania. Wyjaskrawiają wszechobecny w zbiorowej świadomości obraz kobiety-towaru, który zrodził się z anachronicznego, patriarchalnego toku myślenia, gdzie rynek jest bogiem, a wzrost PKB i konsumpcji miarą postępu.

Wstęp wolny.

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.