Noc Muzeów 2013

ms1, ul. Więckowskiego 36
ms2, ul. Ogrodowa 19
18-19 maja 2013, sobota-niedziela, g. 18.00-1.00
 
Trzy wystawy, pokaz techniki tanecznej kontakt improwizacja oraz niekonwencjonalne badanie opinii zwiedzających składają się na program Muzeum Sztuki w ramach tegorocznej edycji europejskiej Nocy Muzeów.

W ms2 zwiedzać będzie można wystawę "Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm". Przestrzeń wystaw czasowych na parterze wypełnią tancerze z całego kraju (Adrian Bartczak, Żaneta Górska, Barbara Gwóźdź, Hanna Jurczak, Tatiana Kamieniecka, Michał Ratajski, Piotr Skalski) pod przewodnictwem Sebastiana Flegiela, którzy zademonstrują technikę tańca zwaną kontakt improwizacją. Pokażą, jak swoim ciałem grać z siłami ciążenia, na czym polega kontakt dwóch poruszających się osób i ich relacje wobec fizycznych właściwości ruchu – grawitacji, bezwładu, pędu. Będzie to zapowiedź wystawy "Przyjdźcie, pokażemy wam, co robimy", której otwarcie zaplanowano na 7 czerwca, połączonej z cyklem performatywnych wydarzeń: warsztatów, pokazów, spektakli, wykładów.
 
W ms1 otwarte będą dwie wystawy: "Cezary Bodzianowski. To miejsce nazywa się Jama" oraz "Sala Neoplastyczna. Kompozycja Otwarta". Zwiedzający będą mogli w niekonwencjonalny sposób wyrazić swoją opinię na temat  dokonanej przez współczesnych artystów interpretacji Sali Neoplastycznej. W badaniu opinii publicznej realizowanym przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki bezduszne słupki, diagramy i wykresy zostaną zastąpione przez niecodzienne środki plastycznej ekspresji, nawiązujące do poszczególnych prac. Zrealizowane przez zwiedzających instalacje staną się wizualizacjami ich opinii.

Po Nocy Muzeów, 19 maja (niedziela), oba oddziały Muzeum będą nieczynne. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.