"Na zachętę do muzeum" - ostatni dzień

ms1, ul. Więckowskiego 36
2 marca 2014, niedziela, g. 11.00 - 19.00
Oprowadzanie kuratorskie o g. 17.00 

„Na zachętę do muzeum” to wystawa prezentująca kolekcję zebraną przez Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych od momentu jego powstania w 2004 roku. Towarzystwo tworzyło swoje zbiory tak, aby uzupełniały i korespondowały z kolekcją Muzeum Sztuki w Łodzi. Dzięki tej współpracy powstała unikatowa kolekcja prac współczesnych polskich artystów, którą można uznać za jeden z największych sukcesów programu „Znaki Czasu”.

O godzinie 17.00 współkuratorka wystawy Anna Saciuk-Gąsowska opowie jak autorzy kolekcji starali się uchwycić zjawiska i tendencje polskiej sztuki ostatnich dwudziestu lat. Dlaczego prezentowane prace zostały wybrane do kolekcji? W jaki sposób korespondują one z tradycją i zbiorami Muzeum Sztuki?

W niedzielę wstęp na wystawę oraz oprowadzanie będzie bezpłatny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.