Muzeum Sztuki na Warszawskich Targach Książki

Stadion Narodowy, Al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa
14-17 maja 2015 

W tym roku Muzeum Sztuki zaprezentuje swoje publikacje na Warszawskich Targach Książki. Wśród wielu tytułów znajdzie się gorąco dyskutowana na spotkaniach w całej Polsce „Skuteczność sztuki”.

Z Łodzi przyjadą też pozycje poświęcone najważniejszym awangardowym twórcom m.in. „Powidoki Życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki”. Na targach pojawi się też zupełna nowość – pierwszy tom monumentalnej Monografii Muzeum Sztuki w Łodzi. Publikacja stanowi efekt pogłębionych badań nad sięgającą lat 30. XX wieku historią Muzeum prowadzonych zarówno przez jego pracowników, jak i historyków sztuki z nim nie związanych. 

Warszawskie Targi Książki to impreza dedykowana wszystkim, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorom, wydawcom, poligrafom, księgarzom, bibliotekarzom, szczególnie zaś czytelnikom. Międzynarodowym elementem tegorocznej edycji WTK jest udział Francji w charakterze gościa honorowego. Przez cztery dni na Stadionie Narodowym nowości i bestsellery prezentować będzie ponad 850 wystawców z Polski i 28 krajów. Swój dorobek przedstawi blisko 800 znakomitych autorów z kraju i zagranicy, odbywać się będą spotkania, dyskusje, debaty, wykłady i prezentacje, nie zabraknie atrakcji literacko-artystycznych. 

więcej o targach książki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.