Mieke Bal i Michelle Williams Gamaker.

ms2, ul. Ogrodowa 19
27 lutego 2014, czwartek, g. 18.00 

Holandia, 2013, 96 min.

Pełnometrażowa, przeznaczona do dystrybucji w kinach wersja filmu, którego fragmenty w formie audiowizualnej, przestrzennej instalacji można było oglądać w Muzeum Sztuki do 9 lutego. Madame B to adaptacja powieści Gustawa Flauberta, która ujawnia i reinterpretuje zawartą w tym dziele analizę społecznych relacji kształtowanych przez kapitalizm.

Mieke Bal i Michelle Williams Gamaker badają różne formy wizualne, dążąc do wytworzenia silnego, głębokiego doświadczenia, w ramach którego dylematy polityczne mogą być rozstrzygane równocześnie przez rozum, emocje i ciało.

Artystki zachęcają do skupienia się nie tylko na lingwistycznych, ale przede wszystkim na wizualnych i dźwiękowych aspektach historii. Ich zdaniem ekonomiczne i miłosne przygody, które kierują Emmę ku nieuchronnemu upadkowi, są w dużej mierze wywołane przez audiowizualne bodźce, które ją otaczają. Co do motywacji, to ważna jest próba spojrzenia na ten sam rozwijany synchronicznie na wystawie materiał linearnie.

Pokaz filmu poprzedzi wprowadzenie Mieke Bal.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.