Magazyn NOT.FOT. - spotkanie

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

25.10.2017

25 października 2017, środa, godz. 18:00

Magazyn „NOT.FOT.” to publikacja dedykowana wyjątkowemu dziełu z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.
W spotkaniu w Muzeum Sztuki w Łodzi wezmą udział Łukasz Gorczyca – redaktor magazynu oraz Anna Zagrodzka – łódzka artystka, której praca zaprezentowana została w trzecim zeszycie „NOT.FOT.”. Jej projekt „Kolekcja” odnosi się do utworzonego w latach 70. zbioru diapozytywów ilustrujących wykłady z historii sztuki w PWSFTviT. Drugi projekt, „Zbiór Władysława Hasiora”, powstał specjalnie dla magazynu „NOT.FOT.”. Ponadto goście opowiedzą o „Notatniku Fotograficznym” Hasiora i jego archiwum w Muzeum Tatrzańskim, a także o pracy nad magazynem „NOT.FOT.”. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie również filmik – pokaz slajdów z „Kina” Władysława Hasiora wraz z autentycznym nagraniem opowieści Mistrza.

Łukasz Gorczyca - historyk sztuki, współtwórca (wraz z Michałem Kaczyńskim) magazynu artystycznego “Raster” (19952003), a następnie galerii o tej samej nazwie (od 2001). Aktywny jako krytyk sztuki i kurator (m.in. wystawy “Relaks” w Galerii Arsenał w Białymstoku, 2001; “De Ma Fenetre” w Ecole Natonale Superiere des Beaux Arts w Paryżu, 2004; "Urwany film", BWA Wrocław, 2012), współpracował z redakcją kultury TVP (2000-2002) oraz licznymi, krajowymi i międzynarodowymi magazynami artystycznymi. Jest autorem tekstów do katalogów wystaw sztuki najnowszej, opublikował również książki literackie (“Najlepsze polskie opowiadania”, 1999; “W połowie puste”, 2010 – wraz z Łukaszem Rondudą). Jest redaktorem i wydawcą książek o sztuce fotografii, architekturze i sztuce nowoczesnej (m.in. "D.O.M. Polski", 2010; "Warszawa nowoczesna", 2012).

Anna Zagrodzka (ur. 1991, Warszawa). Ukończyła z wyróżnieniem Fotografię na Wydziale Operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Technologię Żywności na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Żywieniu na Politechnice Łódzkiej. W swojej twórczości analizuje związki między nauką i sztuką, łączy fotografię z instalacjami wideo i sferą dźwiękową. Laureatka SHOW OFF (Miesiąc Fotografii w Krakowie) w 2015 r. Odbyła staże w Whitworth Art Gallery, Manchester Museum i w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.