KINO MS: "Opowieść o smutku" Łukasza z Bałut. Pokaz filmu i spotkanie z artystą

Po triumfalnym pochodzie nowych mediów przez galerie, dokonała się rewolucja w postrzeganiu świata przez artystów jak i nastąpiła rewizja tradycji filmu. Muzeum Sztuki w Łodzi czujnie przygląda się nowym zjawiskom w sztuce i jednocześnie reaguje na potrzeby naszych odbiorców, na co odpowiedzią jest uruchomienie kina ms.

Na pierwszy pokaz inaugurujący nową działalność kinową, wybraliśmy film autorstwa łódzkiego artysty, Łukasza z Bałut. „Opowieść o smutku” to trwający 29 minut utwór wideo stanowiący jedyny w swoim rodzaju autodokument. Sceny dokumentalne przeplatają się w nim z obrazowymi miniaturami wideo. Tło dla miniatur stanowi autorska muzyka Łukasza z Bałut.

Wstęp wolny.

Czas trwania: 29 min.
Scenariusz i reżysreria: BORDERart
Zdjęcia: BORDERart
Montaż: BORDERart
Muzyka: Łukasz z Bałut
Obraz zarejestrowany kompaktowym aparatem fotograficznym.

O kinie ms

Przestrzeń związana ze sztuką stała się najodpowiedniejszym miejscem na prezentacje eksperymentów filmowych i autorskich dokumentów. Obserwacja wzajemnego przenikania się tematów i motywów wizualnych między kinem i światem sztuki staje się niezbędna do analizy przyszłości obu dziedzin.
W ramach programu kina ms znajdą miejsce różnorodne, tak w formie jak i w treści, projekcje. Pokazy filmowe będą odbywały się w piątki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.