Lisa Nelson i Scott Smith, GO

ms2, ul. Ogrodowa 19
13 lipca 2013, sobota, g. 19.00 

Lisa Nelson i Scott Smith współpracują ze sobą od wczesnych lat 90., badając improwizacyjne możliwości metody „strojenia partytur (tuning scores)”, którą praktykowali początkowo w ramach grupy Image Lab (wraz z K.J. Holmes i Karen Nelson). Image Lab zasłynęło serią performansów site-specific o nazwie „Obserwacje”, w których zapraszali do współpracy artystów różnych dyscyplin sztuki. GO to projekt Nelson i Smitha, prezentowany od 2001 roku w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Francji.

Lisa Nelson – amerykańska performerka, improwizatorka; od blisko 40 lat bada rolę zmysłów w procesie wykonywania tańca oraz podczas jego obserwacji. Zaczynając od analizy tańca lat 70 i 80., także w kontekście sztuki video, opracowała metodę spontanicznej kompozycji i formę jej przedstawiania, którą nazwała „strojeniem partytur / tuning scores”.  Od 1977 roku jest współredaktorką magazynu Contact Quarterly, prowadzi afiliowaną przy nim platformę Videoda, w ramach której zajmuję się produkcją, dystrybucją i archiwizacją audiowizualnej dokumentacji improwizacji tańca.

Scott Smith – pedagog, tancerz, muzyk, performer współpracujący z artystami działającymi na styku różnych dziedzin sztuki. Pracował w Nowym Jorku z grupami tanecznymi, po czym przeprowadził się na wyspę niedaleko Seattle, gdzie pracował jako architekt krajobrazu, badał ruch i praktykował muzykę. Teraz mieszka niedaleko Londynu, gdzie uczy ruchu, performuje, tworzy muzykę i video do performansów innych artystów.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.