Legalność historii sztuki. Ewa Partum i łódzka scena artystyczna

ms2ul. Ogrodowa 19
12 lutego 2015, czwartek, g. 18:00

Spotkanie z Ewą Partum poprowadzi Tomasz Załuski.

Wystawa Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki, to między innymi próba określenia znaczenia działalności artystki dla łódzkiej sceny artystycznej – zarówno w latach 70. i 80. XX w., jak i współcześnie.

Ewa Partum w latach 70. i na początku lat 80. zrealizowała w Łodzi szereg akcji artystycznych, kluczowych nie tylko dla jej własnej drogi twórczej, ale i dla historii sztuki polskiej tego okresu. W Łodzi prowadziła też konceptualną Galerię Adres (1972-1977). Podczas spotkania w ms2 artystka opowie o perypetiach związanych z realizacją jej łódzkich projektów, ogólnych realiach funkcjonowania na tutejszej scenie artystycznej, a także o trwającym procesie aktualizowania i dyskusji na temat historii sztuki polskiej lat 70. i 80. 

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.