Kwintet smyczkowy na dwie altówki, dwie wiolonczele i trupa

ms1, Więckowskiego 36
18 kwietnia 2015, sobota, g. 18.00 (Dzień Wolnej Sztuki)
26 kwietnia 2015, niedziela, g. 18.00 (Oprowadzanie kuratorskie)
16 maja 2015, sobota, g. 21.00 (Noc Muzeów)

Utwór ten został skomponowany przez Masami Tomihis na zamówienie Joanny Malinowskiej i według jej wytycznych. Jedna z nich dotyczyła użycia ciała człowieka jako niemego instrumentu muzycznego.

Premiera kwintetu odbyła się 30 marca 2008 roku w Venetia Kapernekas Gallery w Nowym Jorku. W Łodzi utwór został wykonany po raz pierwszy w czasie otwarcia wystawy „Związki rozwiązki”.

W czasie trwania wystawy zostanie on wykonany jeszcze trzy razy: przy okazji Dnia Wolnej Sztuki, oprowadzania Michała Jachuły oraz Nocy Muzeów. Utwór wykonywany jest przez muzyczki związane z Akademią Muzyczną w Łodzi (Magdalenę Agatowicz, Małgorzatę Wójcicką, Katarzynę Paszkowską, Zuzannę Rypinę) i zatrudnionego przez Muzeum trupa (Krzysztofa Boczka).

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.