Kuźniak / Ożóg / Toeplitz Trio

ms1, ul. Więckowskiego 36
21 maja 2015, czwartek, g. 20.00

Wspólny projekt Bartłomieja Kuźniaka, Macieja Ożoga i Kaspera T. Toeplitza

Muzyka Trio stanowi niejednoznaczne, hybrydyczne połączenie intensywnego noise’u, elektronicznego glitch’u, dronów, muzyki basowej, przestrzennych pejzaży dźwiękowych i abstrakcyjnych wielowymiarowych struktur nawiązujących do akademickiej awangardy dwudziestego wieku.

Koncerty Trio opierają się na tworzeniu w czasie rzeczywistym i dialogu pomiędzy muzykami wykorzystującymi zróżnicowane instrumentarium m.in.: przetwarzane i preparowane basy, liczne analogowe instrumenty elektroniczne, instrumenty i urządzenia o zmodyfikowanych układach elektronicznych (circuit bending), preparowany saksofon sopranowy i wiele innych.

Muzycy rozpoczęli współpracę w listopadzie 2014 roku. W ramach działalności http://sessions.333flow.com podczas kilkudniowych sesji polegających na komponowaniu w czasie rzeczywistym, używając aparatury dźwiękowej wysokiej jakości, zarejestrowali kilka godzin muzyki. Wybrane obszerne fragmenty zostały zgrane i zmasterowane w Studio 333 w oryginalnej jakości (w 24bitach 192kHz).  Składają się one na album „Uncanny Connections”, który opublikowany zostanie jednocześnie w kilku formatach cyfrowych (w tym w wersji High Definition). Premiera albumu i jego udostępnienie nastąpi podczas trasy trio w maju 2015 roku.

Kasper T. Toeplitz - kompozytor i muzyk działający na pograniczu muzyki akademickiej (opery, utwory na orkiestrę i zespoły kameralne), eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz noise'u. W swojej twórczości wykorzystuje głównie komputer, służący mu jako narzędzie myśli i kompozycji oraz tradycyjne instrumenty poddawane przetworzeniu i preparacjom tworząc analogowo-cyfrowe hybrydy dźwiękowe. Tworzy także projekty interdyscyplinarne z pogranicza performensu i tańca współczesnego.

Bartłomiej Kuźniak - kompozytor, muzyk, twórca video i konstruktor, działający z artystami przekraczającymi granice mediów współtwrząc instalacje z pogranicza videoartu, rzeźby, audiowzualnych struktur samkomponujących i performance’u. Uczestniczył także w radykalnych projektach elektronicznych – od izolacjonizmu po noise. Jest leaderem zespołów 2g i 3 Metry. Współtworzy grupy Nonstate, Sub Spa, Kuźniak Kosiarkiewicz, Bad Homeboys, Quantum Vacuum Oscillator, QKS, Golden Nine i inne. Jest producentem muzycznym pracującym we własnym Studio 333 będącym także polem doświadczalnym wdrożeń w zakresie dźwięku sferycznego wysokiej rozdzielczości, które jest jednocześnie pracownią wielu grup oraz podstawą projektu 333flow.com scalającego wspólny dorobek twórczy.

Maciej Ożóg - teoretyk kultury i artysta dźwięku. Zajmuje się sztuką interaktywną, mediami taktycznymi, bio artem, problematyką społeczeństwa sieci, studiami nad kulturą nadzoru (surveillance studies) oraz posthumanizmem. Opublikował szereg prac poświęconych sztuce nowych mediów, filmowi awangardowemu, sztuce wideo i muzyce eksperymentalnej. Pracownik Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej w Uniwersytecie Łódzkim. W latach 1998 – 2002 prowadził wytwórnię płytową Ignis Projekt poświęconą różnym odmianom elektronicznego eksperymentu.  Jako kurator organizował i współorganizował liczne koncerty i wystawy: 4 edycje wystawy "Die Kunst Ist Toth", koncerty Coil, Noise Makers Fifes, Column One, Troum, Xaviere Charles, Z’ev, Zbigniew Karkowski, Aube, Tetsuo Furudate, Asmus Tietchens, Marco Donnarumma, Ryan Jordan, Gil Kuno i wielu innych.

Bilety: 8 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.