Kuratorzy „Niewczesnych historii” dyskutują w Londynie

Jarosław Lubiak i Joanna Sokołowska, kuratorzy wystawy „Niewczesne historie”, stanowiącej część międzynarodowego projektu Europa (do potęgi) n, wezmą udział w konferencji Whichever Europe? 14 i 15 marca w Londynie.

„Nie-zgodne społeczeństwo” to tytuł pierwszej, zaplanowanej na 14 marca części konferencji. Dzień drugi, w którym głos zabierać będą kuratorzy łódzkiego muzeum, przebiegnie pod hasłem „Jak przedstawić nieporozumienie”. W panelu dyskusyjnym „Nieporozumienie jako kuratorska strategia” weźmie udział Joanna Sokołowska wraz z Miško Šuvakoviciem i Vanessą Boni. Spotkanie poprowadzone przez Kita Hammondsa dotyczyć będzie tego, jak struktura wystawy może odzwierciedlać sprzeczności i napięcia pomiędzy różnymi punktami widzenia.

Panel „Zmienna sztuka w zmiennym kontekście” dotyczył będzie tego, jak te same prace artystyczne mogą być różnie odczytywane w zależności od zmieniającego się kontekstu społeczno-politycznego. W dyskusji udział wezmą; Jarosław Lubiak, Tone Hansen i Jun Yang. Spotkanie poprowadzi Barbara Steiner, dyrektor artystyczna projektu Europa (do potęgi) n.

14 marca od 19.00 – Royal Collage of Art, Lecture Theatre 1

15 marca od 13.00 – Goethe Institut London

Więcej informacji

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.