Kurator Muzeum Sztuki na biennale w Wenecji

Daniel Muzyczuk, kurator Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Agnieszka Pindera (niezależna kuratorka) przygotowali wystawę „Everything Was Forever, Until It Was No More” Konrada Smoleńskiego w  Pawilonie Polskim na 55. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w  Wenecji. 

Daniel Muzyczuk zrealizował w zeszłym roku wraz z Davidem Crowleyem nagrodzoną w konkursie Sybilla 2012 wystawę „Dźwięki elektrycznego ciała. Eksperymenty w  sztuce i  muzyce w  Europie Wschodniej 1957-1984”. Konrad Smoleński w Polskim Pawilonie także posługuje się dźwiękiem jako jednym z podstawowych mediów. Instalacja zaprojektowana przez artystę, powtarza, na wzór symfonii, utwór rozpisany na tradycyjne spiżowe dzwony, szerokopasmowe głośniki i inne rezonujące obiekty.

Biennale w Wenecji jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych przeglądów sztuki w Europie. Polski Pawilon jest otwarty dla zwiedzających od 1 czerwca do 24 listopada 2013 roku.

Więcej o projekcie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.