"Książka do zobaczenia" i "Bardzo nam się podoba. Współczesna. Sztuka. Pytania". Spotkanie z autorami

ms², ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna
8 czerwca 2016, środa, godz. 18:00, wstęp wolny

Prowadzanie: Marcin Polak

W środę 8 czerwca Muzeum Sztuki zaprasza na spotkanie w ms² z autorami dwóch książek, które powstały, by przybliżyć czytelnikom świat sztuki współczesnej i pobudzić wyobraźnię odbiorców.

Pierwsza z nich, wydana przez Muzeum Sztuki w Łodzi „Książka do zobaczenia”, to nie tyle tradycyjna publikacja, co książkoobiekt, przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, który ma podpowiedzieć odbiorcom, jak patrzeć, żeby zobaczyć więcej, i proponuje szereg zadań, zabaw i pomysłów stymulujących wyobraźnię. Będąca efektem pracy siedmiorga pracowników Muzeum Sztuki w Łodzi pozycja dostarcza bodźców zarówno zmysłowi wzroku, jak i dotyku – jej strony to unikalne projekty graficzne, które różnią się formatem, fakturą, grubością, a nawet tworzywem.

Z kolei „Bardzo nam się podoba. Współczesna. Sztuka. Pytania” to pierwsza w Polsce publikacja o sztuce współczesnej skierowana do młodzieży. Jej celem jest z jednej strony w przystępny sposób opowiedzieć o konkretnych dziełach i zaprezentować najciekawsze zjawiska w sztuce współczesnej, z drugiej zaś zachęcić młodego odbiorcę do jej samodzielnego odbioru i interpretacji. „Sztuka współczesna jest formą komunikacji z ludźmi. Artyści po to wystawiają swoje prace zamiast trzymać je w pracowniach, żeby rozmawiać. A skoro zapraszają do rozmowy, to dlaczego mielibyśmy nie pytać, nie spierać się i nie dyskutować?” – pytają autorki we wstępie.

W czasie spotkania autorzy opowiedzą o obu publikacjach, przedstawią możliwości, jakie otwierają one przed czytelnikami, a także porozmawiają z publicznością. Otwarte dla wszystkich i bezpłatne spotkanie odbywa się w ramach szkolenia KREATYWNOŚĆ W EDUKACJI MUZEALNEJ, które Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi przygotował dla Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.


KSIĄŻKA DO ZOBACZENIA. Autorzy: Barbara Kaczorowska, Leszek Karczewski, Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk, Maja Pawlikowska, Małgorzata Wiktorko, Marta Wlazeł, Agnieszka Wojciechowska-Sej; Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 2015.

BARDZO NAM SIĘ PODOBA. WSPÓŁCZESNA. SZTUKA. PYTANIA. Autorki: Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek, Zofia Dubowska, Maria Świerżewska Franczak; Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2015.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.