Krytyka sztuki a wpływ blogosfery - panel dyskusyjny

ms2, ul. Ogrodowa 19
13 listopada 2013, środa, g. 18.00

Rozwój sztuki i nowych mediów wpływa także na krytykę sztuki. Powszechnie formowane są krótkie i wyraziste komunikaty. Mimo to coraz trudniej poruszać się wśród artystycznej nadprodukcji, rzadko poszukuje się nurtów czy kierunków, które byłyby w tym dostatecznie pomocne. Na zgliszczach periodyków i za pomocą nowych platform stworzonych dla tekstów krytycznych ogłasza się nowe praktyki artystyczne. Wciąż ogłasza się śmierć i zmartwychwstania krytyki sztuki. Ciągle dyskutowane są więc cele krytyki, a także podstawowe cele sztuki. Przyczyny i skutki tych zjawisk będą przedmiotem dyskusji w gronie krytyków sztuki.

Uczestnicy spotkania: Wojciech Kozłowski (kulturoznawca, kurator BWA Zielona Góra, autor bloga: Zapiski z prowincjonalnej galerii), Adam Mazur (redaktor naczelny Magazynu Szum), oraz Karolina Plinta (krytyczka współpracująca z Magazynem Szum, Obieg.pl, Sztuka na gorąco).

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.