"Korespondencje" tylko do 30 czerwca

ms2, Ogrodowa 19
30 czerwca 2013, niedziela, g. 11.00-19.00

Wystawa Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm w Muzeum Sztuki w Łodzi będzie dostępna dla zwiedzających tylko do końca czerwca. Finisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 30 czerwca - z tej okazji wstęp na ekspozycję będzie bezpłatny.

Wystawa Korespondencje to największy projekt Muzeum Sztuki w tym roku. Ekspozycja cieszy się zarówno wysoką frekwencją (32 000 osób do połowy maja 2013 roku) jak i zainteresowaniem prasy oraz krytyków. Artykuły o wystawie pojawiły się w prasie branżowej oraz wszystkich ważnych polskich mediach – w tym obszerne relacje m.in. na łamach magazynów Polityka i Newsweek. Internetowy przewodnik po sztuce na świecie (Global Arts Guide), wspólny dla anglojęzycznych dzienników New York Times i International Herald Tribune, wymienia wystawę w ms ² wśród najważniejszych aktualnych wydarzeń artystycznych świata.

Korespondencje otrzymały także nominację w plebiscycie „Energia Kultury” na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne 2012 roku, organizowanym po raz czwarty przez „Gazetę Wyborczą” oraz Telewizję Toya. Kuratorzy projektu, czyli Małgorzata Ludwisiak i Jarosław Lubiak, zostali nominowani do prestiżowej nagrody „Gwarancje Kultury” 2013 w kategorii sztuki wizualne. Wyróżnienie to TVP Kultura przyznaje co roku najciekawszym i najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym minionego sezonu.

Wybrane recenzje:
Magazyn "Szum"
Obieg.pl 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.