Koncert Valerio Tricoliego w ms1

ms1, ul. Więckowskiego 36
14 maja 2015, czwartek, g. 20.00

Valerio Tricoli to włoski artysta tworzący instalacje dźwiękowe, kompozytor muzyki konkretnej, producent muzyczny, inżynier dźwięku oraz kurator. Bada złożone zależności między dźwiękiem a problemem tożsamości. Interesuje go również kwestia przekładania się procesów psychicznych na krajobraz dźwiękowy. Katalog wybieranych dźwięków i sposób, w jaki są przetwarzane, artysta uzależnia od przestrzeni i otoczenia, w którym dany występ ma miejsce.

W ms1 Tricoli wykona m.in. utwory z wydanej w 2014 roku płyty „Miseri Lares”, będącej wielowarstwowym i silnie zróżnicowanym zapisem jego doświadczeń i eksperymentów z dźwiękiem, zebranych w czasie licznych występów z ostatnich kilku lat.

Valerio Tricoli - urodził się w 1977 roku w Palermo, obecnie mieszka w Berlinie. Jest jednym z założycieli wytwórni i kolektywu Bowindo oraz formacji 3/4HadBeenEliminated, której twórczość to odważna synteza muzyki improwizowanej, kompozycji elektroakustycznych oraz wrażliwości avant-rockowej. Jego album Miseri Lares wydane w PAN Records było jedną z najlepiej ocenianych płyt wydanych w 2014 roku. Jako inżynier dźwiękowy pracował nad takimi projektami jak Be Mine Tonight (2003) Deana Robertsa, Healing Memories in Present Tension (2003) Stefano Pilii, Jealousy and Diamonds (2005) Autistic Daughters, Between Neck and Stomach (2006) Andrea Belfiego. Jego pierwsza instalacja "the sea comes in at midnight (for steve erickson)", była prezentowana w Raum Bologna (2005).

Wstęp: 8 PLN

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.