Koncert Małych Instrumentów towarzyszący otwarciu wystawy "Ćwiczenia w autonomii.."

ms¹, ul. Więckowskiego 36, ogród Muzeum Sztuki
3 czerwca 2016, piątek, wstęp wolny

Koncert  towarzyszący wystawie „Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Loránt (ex-artists' collective)” rozpocznie się po oficjalnym otwarciu ekspozycji, zaplanowanym od godz. 18:00

Sztuka Tamása Kaszása podsuwa myśl o „archeologii przyszłości”. To próba wyobrażenia i odtworzenia śladów przyszłej społeczności, która przetrwa zagładę nowoczesnej cywilizacji. Jej zrecyklingowane resztki funkcjonują wśród obiektów związanych z nowym budownictwem, rolnictwem, technologiami i kulturą, powstałych już w warunkach zaniku masowej przemysłowej produkcji, konsumpcji i nowoczesnej infrastruktury publicznej. 

Z charakterem wystawy w ms¹ korespondują działania Małych Instrumentów, zespołu odzyskującego dla muzyki obiekty uznawane w naszej kulturze za bezużyteczne lub mało wartościowe. Założona w 2007 roku grupa koncentruje się na eksperymentach muzycznych, w czasie których używa unikalnych, skonstruowanych przez jej członków instrumentów, elementów grających i niewielkich przedmiotów, które wydają najróżniejsze dźwięki. Podczas koncertu w ogrodzie Muzeum Sztuki będzie można przekonać się, jakie efekty przynosi gra na takich instrumentach, jak Puszczello, Daxylophone, Krotale czy Daxophone. Formacja nagrywa kompozycje własne, muzykę do filmów, audycji radiowych czy audiobooków, ma też za sobą liczne występy w Polsce i Europie (festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty, krakowski Unsound Festival, londyński Ferlitizer Festival, Supersonic Festival w Birmingham, Open’er w Gdyni, Festival d'ile de France w Paryżu). W Łodzi Małe Instrumenty wystąpią w czteroosobowym składzie – założycielowi grupy Pawłowi Romańczukowi towarzyszyć będą Iwona Sztucka, Magdalena Lipniewska oraz Tomaszowi Orszulak – i zaprezentują utwory w aranżacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

INFORMACJE O EKSPOZYCJI

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.