Koncert: John Tilbury/Celine Condorelli oraz Wojciech Traczyk

ms¹, ul. Więckowskiego 36, Sala Neoplastyczna

15 października, czwartek, godz. 20:00

 

Postać Johna Tilbury, legendarnego brytyjskiego pianisty, improwizatora i interpretatora Mortona Feldmana w nieoczekiwany sposób łączy się z kolekcją Muzeum Sztuki. W zbiorach instytucji znajduje się dzieło artystki i architektki Céline Condorelli, która, nawiązując do przestrzennych projektów Władysława Strzemińskiego, zaprojektowała przedmiot, wykorzystywany przez Tilbury'ego podczas koncertów. Tego wieczoru będzie można ów przedmiot zobaczyć w muzeum po raz pierwszy. Usłyszymy repertuar pianisty oparty na Samuelu Becketcie oraz improwizowany koncert z Wojciechem Traczykiem.

 

John Tilbury
Urodzony w 1936 roku, jest brytyjskim pianistą i improwizatorem. Studiował fortepian w Royal College of Music u Arthura Alexandra oraz u Jamesa Gibba, a także - dzięki stypendium polskiego rządu - w Warszawie u Zbigniewa Drzewieckiego, gdzie poznał Zygmunta Krauze, z którym później założył pierwszy polski zespół muzyki współczesnej "Warsztat Muzyczny". W 1968 wygrał konkurs muzyki współczesnej Gaudeamus w Holandii i od tego czasu koncentruje się na wykonywaniu muzyki eksperymentalnej i awangardowej. Z grupą AMM związał się w roku 1980. Od lat znany jest i ceniony za wykonywanie utworów najwybitniejszych twórców XX-wiecznej awangardy muzycznej: Johna Caga, Corneliusa Cardewa, Christiana Wolffa, a w szczególności Mortona Feldmana.

 

Celine Condorelli
Architektka mieszkająca w Londynie, której praktyka skoncentrowana jest na architekturze jako wsparciu i interfejsie. Rozwija krytyczne modele tworzenia wystaw i przestrzeni publicznej. Wykłada w London Metropolitan University. Jest autorką publikacji wydanej w 2009 roku przez Sternberg Press zatytułowanej Support Structures. Jest również współzałożycielką Eastside Projects - galerii prowadzonej przez artystów w Birmingham.

 

Wojciech Traczyk
Absolwent Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Zbigniewa Wegehaupta oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Jego artystyczne poszukiwania skoncentrowane są na budowaniu indywidualnego języka w oparciu o szeroko rozumianą tradycję muzyczną. Współpracuje z wieloma muzykami i współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki. Występował z takimi artystami jak: Marcin Masecki, Maria Peszek, Kasia Nosowska, Muzykoterapia, Tworzywo Sztuczne, Timeless, Telewizor, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio. Cechą wspólną jego projektów jest oryginalność brzmienia i emocjonalna siła wyrazu.

Współorganizatorami koncertu są: Fundacja 4.99, Instytut Adama Mickiewicza

Bilet: 8 zł

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.