Kompozycja na 12 aktorów i budynek Lido

Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego LIDO, ul. Wólczańska 66
29 października 2015, czwartek, g. 19.00 i 20.30
5 listopada 2015, czwartek, g. 17.00
Wstęp wolny

"Kompozycja na 12 aktorów i budynek Lido" towarzyszy wystawie "Wszyscy ludzie będą siostrami", którą można zobaczyć w ms² od 23 października 2015.

Utwór skomponowany przez Zorkę Wollny złoży się z serii mini-koncertów, epizodów muzyczno-choreograficznych, z których każdy będzie odnosił się do innego rodzaju pracy. Razem z aktorami Teatru Nowego i członkami chóru Chorea reżyserka stworzy krótkie kompozycje dźwiękowe, wykorzystując przedmioty i środowisko audialne budynku. W nieczynnej dawnej przestrzeni produkcyjnej sola, duety i działania grupowe będą rezonować z historią budynku i ucieleśniać współczesną, rozproszoną strukturę pracy.

Zorka Wollny - artystka sztuk wizualnych. Oprócz serii onirycznych filmów ma w swoim dorobku cykl performance'ów choreograficznych, realizowanych dla instytucji muzealnych oraz koncertów. Współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami artystycznymi zajmującymi się sztuką współczesną: Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Sztuki Wyspa oraz Zamkiem Ujazdowskim. W 2007 roku reprezentowała Polskę na wystawie twórców europejskich w Brukseli. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury, jest również laureatką Nagrody im. Eugeniusza Gepperta za osiągnięcia malarskie. W 2009 roku została nominowana do nagrody Fundacji Deutsche Banku dla najlepszego młodego artysty, a w 2010 roku magazyn sztuki ,,Arteon'' przyznał jej tytuł Artystki Roku.
Jej realizacje były prezentowane w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, na Węgrzech i w Kanadzie. Oprócz uczestnictwa w wystawach brała udział w wydarzeniach muzycznych (np. Festiwal Audio Art w Krakowie) i teatralnych (Międzynarodowe Spotkania Baletowe w Łodzi czy Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu). 

materiał cytowany za www.zorkawollny.net

Performerzy: Joanna Chmielecka, Majka Justyna, Anna Przybyt, Elizabet Araj, Marta 
Sterna, Grzegorz Mrowicki, Wojciech Droszczyński, Artur Gotz, Magdalena Kaszewska, Tomasz Kubiatowicz, Jolanta Jackowska 

Współpraca kompozytorska: Kuba Krzewiński, Jarosław Krzemiński

Partnerem wydarzenia jest Cosinus

 

Galeria

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.