Komiksowy UBU w Teatrze Nowym

Teatr Nowy, ul. Zachodnia 93 (Mała Sala)
15 kwietnia 2013, poniedziałek, g. 18.00

Dyskusja o inspirowanym dramatem Alfreda Jarry’ego komiksie UBU autorstwa Franciszki Themerson odbędzie się o godzinie 18.00 w Teatrze Nowym. Ten wyjątkowy utwór wizualny po czterdziestu dwóch latach od pierwszego wydania doczekał się publikacji w języku polskim za sprawą wystawy „Themersonowie i awangarda” w Muzeum Sztuki w Łodzi.

O współczesnych komiksach, twórczości Themersonów oraz o komiksie jako formie ekspresji pasującej do klimatu kontestacji rozmawiać będą: Paweł Polit, kurator wystawy „Themersonowie i awangarda” oraz Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Dyskusję moderować będzie Martyna Sztaba.  

Organizatorzy wydarzenia to wydawca publikacji, czyli Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Mała Literacka. Po dyskusji będzie można kupić komiks Franciszki Themerson.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.