Koalicje Kultury - ogłaszamy wyniki konkursu grantowego

Koalicje Kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, którego operatorem w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi.

Koalicje kultury realizują konkurs grantowy, którego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Konkurs zakładał przyznanie w 2016 roku minimalnie 9 równorzędnych nagród, przy czym nagrodą tą jest realizacja projektu z zakresu edukacji i animacji kulturowej we współpracy z organizatorem. Tegoroczny budżet to 90 000 złotych, a na wsparcie pojedynczego projektu przeznaczono maksymalnie 10 000 złotych netto.

Do tegorocznej edycji edycji zgłoszono ponad 90 projektów. Spośród nich wybrano 10 najlepiej reazlizujących założenia programu. Jury w składze: Justyna Czarnota, edukatorka teatralna (Warszawa), Marcin Koziński, historyk i muzealnik (Białystok), Magdalena Kreis, twórczyni warsztatów, mediatorka sztuki, animatorka kultury (Wrocław), Karolina Sikorska, kulturoznawczyni i badaczka (Poznań) oraz Mirosław Skrzypczyk społecznik, organizator m.in. Szczekocińskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, oceniło projekty pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane.

WYNIKI

WIĘCEJ

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.