Kino ms / "Robinson w ruinach" Patrick Keiller

ms2, ul. Ogrodowa 19
18 stycznia 2013, piątek, g. 18.00

Wielka Brytania, 2011 r., 101 min, reż. Patrick Keiller

Zapraszamy na cotygodniowe seanse filmowe. Tym razem goście Kina ms zobaczą najnowszy esej filmowy Patricka Keillera, należący do serii „Robinson” (poprzednie filmy: „Londyn” i „Robinson w przestrzeni”) - „Robinson w ruinach”. Keiller zaprasza widza do rozpaczliwej, ale także pełnej humoru podróży po południowej Anglii. Robinson, tajemniczy niedoszły uczony, po wypuszczeniu z więzienia przemierza tereny Oxforshire z kamerą filmową. Kilka miesięcy później puszki z jego filmami i notatniki zostają odkryte w opuszczonej przyczepie. Stanowią one wyniki badań źródeł kapitalistycznej katastrofy, które zostały odkryte przez Robinsona. Badacze montują cały materiał jako film, który zostaje opatrzony komentarzem przez założycielkę instytucji (której głos użyczyła Vanessa Redgrave).
„Robinson w ruinach” jest przykładem przenikania różnych form multimedialnych do filmu i reprezentuje trendy widoczne nie tylko w kinie brytyjskim. Montaż różnego rodzaju zdjęć buduje dziwną, ale fascynującą mozaikę historii i życia ludzkiego. Film miał premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.