Kino ms / Pokaz wybranych filmów Johna Smitha

ms2, ul. Ogrodowa 19
19 kwietnia 2013, piątek, g. 18.00

Forma filmów Smitha łączy konceptualne inspiracje z charakterystycznym dla kina dokumentalnego komentarzem z offu. Autor w niezwykle dowcipny sposób przekracza granice między fikcją i prawdą, abstrakcją i reprezentacją.

Podstawowymi inspiracjami artysty były: strukturalny materializm oraz fascynacja słowem mówionym i postacią narratora. Filmy Smitha często dotykają spraw życia codziennego, lecz ich forma przekształca rzeczywistość, w zabawny sposób ujawniając i badając sam język kina. Od 1972 roku artysta zrealizował ponad 40 filmów, prac wideo oraz instalacji. W 2010 roku miała miejsce duża retrospektywa jego twórczości w Royal College of Art. Jego filmy były pokazywane na Biennale w Wenecji oraz na festiwalach filmowych m.in. w Oberhausen, Cork, Glasgow oraz La Rochelle.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.