Kino ms / Pokaz filmu The Capsule. Reżyseria: Athina Rachel Tsangari

ms2, ul. Ogrodowa 19
28 listopada 2013, czwartek, g. 18.00 

Grecja 2012, 35 min.

Siedem młodych kobiet. Pałac na skale. Cykl lekcji dyscypliny, pożądania, poszukiwań, odkryć. Melancholia nieuchronności wejścia w dojrzałość. Znaczący wpływ na to, co zobaczymy na ekranie, miały mroczne rysunki i obrazy Aleksandry Waliszewskiej – polskiej artystki. Powstało niezwykłe, wieloznaczne dzieło z pogranicza horroru i baśni, wykorzystujące jednocześnie ikonografię powieści gotyckiej i doświadczenie filmowego surrealizmu. Hipnotyzujące, oniryczne, niespieszne obrazy, nakręcone zostały na wyspie Hydra.

Athina Rachel Tsangari - po ukończeniu studiów literaturoznawczych na Uniwersytecie w Salonikach, przeniosła się do USA, gdzie studiowała performatykę i reżyserię filmową. Prowadzi firmę Haos Film, która wyprodukowała m.in. obrazy Giorgosa Lanthimosa: Kinettę (2005), Kła (2009) i Alpy (2011). W 2010 roku zrealizowała Attenberga. Film zdobył Grand Prix 11. MFF Nowe Horyzonty.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.