Kino ms / Pokaz filmów Haruna Farockiego

ms2, ul. Ogrodowa 19
7 listopada 2013, czwartek, g. 18.00 

Harun Farocki to jeden z mistrzów eseju filmowego. Jego twórczość dotyka takich problemów jak przemiany współczesnych społeczeństw pod wpływem rozwoju kapitalizmu i technologii. Forma jego twórczości wynika z doświadczeń dokumentalisty, jednak od kilkunastu lat funkcjonuje w polu sztuki współczesnej. W ramach pokazu będzie można zobaczyć filmy artysty. W filmie Obrazy świata i zapis wojny Farocki przygląda się zagadkowemu faktowi, że alianci nie widzieli, czy też nie chcieli widzieć obozów koncentracyjnych obecnych na lotniczych zdjęciach przedstawiających fabryki IG Farben.Wygląd to film dokumentalny dotyczący strategii reklamowych i kształtowania tożsamości współczesnego przedsiębiorstwa. Oba filmy dotyczą więc często skomplikowanych ideologicznych relacji, które więżą wzrok.

Harun Farocki  - wybitny twórca filmów dokumentalnych, fabuł, esejów filmowych, wideo i wideoinstalacji, krytyk sztuki i teoretyk mediów. Jedna z najważniejszych figur dla powojennej historii kina politycznego w Europie. Farocki bada w swojej twórczości społeczne funkcjonowanie obrazów w kontekście różnych ideologii, rozwoju narzędzi technologicznych i ekonomii. 

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.