Kino ms: Pokaz dokumentacji z Festiwalu Improwizacji Tańca [Sic!]; z udziałem Ilony Trybuły

ms2, ul. Ogrodowa 19
4 września 2013, środa, g. 18.00

W latach 2010 i 2011 odbyły się wspólne edycje festiwali Sic! i Ad Libitum, podczas których tancerze spotykali się na scenie z wybitnymi muzykami zaproszonymi przez Krzysztofa Knittla. Reżyserią świateł, często na żywo, zajmowała się Ewa Garniec. Efekty tych niezwykłych spotkań pokaże Ilona Trybuła, dyrektor artystyczna festiwalu Sic!, który od 7 lat odbywa się w Warszawie.

Na Festiwalu Sic! wystąpili m.in.: Chanti Wadge, Rafał Dziemidok, Leszek Bzdyl, Pracownia Fizyczna, David Zambrano, Magpie Music & Dance Company, Maria Mavridou i Marysia Stokłosa, Julyen Hamilton, Les SlovaKs Dance Collective, Makiko Ito, Benno Voorham, Andrew de Lotbinière Harwood, Daniel Lepkoff oraz Boris Charmatz.

Ilona Trybuła – tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel, producent spektakli tańca. Prekursorka tańca improwizowanego w Polsce, promuje i upowszechnia improwizację poprzez liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, Kolektywu Melba. Wykładowca improwizacji na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina, PWST w Krakowie oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Pokaz towarzyszy wystawie Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.