Kino ms / MS 101

ms2, ul. Ogrodowa 19
3 października 2013, czwartek, g. 18.00

2012, 50 min
reż. Karol Radziszewski
scen. Wojciech Szymański

Scenariusz filmu „MS 101" został oparty na kanwie wydarzeń, które miały miejsce w 1914 roku podczas I wojny światowej. Jest to historia korespondencyjnego trójkąta miłosnego, na jaki składa się znajomość poety Georga Trakla i filozofa Ludwiga Wittgensteina (których łączyła namiętność, choć nigdy się nie spotkali) oraz utrzymywany listownie romans filozofa z brytyjskim matematykiem Davidem Pinsentem. Opowieść ta jest jednocześnie zapisem ostatnich dni życia Trakla, który 3 listopada 1914 roku popełnił samobójstwo.

Karol Radziszewski (ur.1980) - twórca fotografii, filmów wideo, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Wydawca i redaktor naczelny magazynu "DIK Fagazine". Laureat Paszportu Polityki (2009). Jego prace były pokazywane m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Współczesnym Wrocław, Muzeum Narodowym w Warszawie, CSW w Warszawie, Kunsthalle Wien, Museum of Contemporary Art Vojvodina w Nowym Sadzie, National Brukenthal Museum w Sibiu, New Museum w Nowym Jorku.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.