Kino ms / Pokaz filmu

ms2, ul. Ogrodowa 19
26 września 2013, czwartek, g. 18.00

Polska, Francja 2013, 80 min.

Rodzina Furmańczyków od wielu pokoleń mieszkała w Łodzi i pracowała w jednej z największych fabryk, które czyniły miasto ważnym centrum włókiennictwa. Na skutek przemian ustrojowych i gospodarczych Furmańczykowie stracili pracę, poczucie stabilizacji i dawne miejsce w społeczeństwie. Teraz francuska grupa inwestycyjna odnawia opuszczoną fabrykę, aby otworzyć w niej centrum handlowe.

Przez pięć lat reżyser śledził życie członków rodziny, którzy z bliska obserwowali zmiany zachodzące w otaczającej ich rzeczywistości, próbując w trudnych sytuacjach zachować godność i odnaleźć swoje nowe miejsce w świecie.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem "Mojej ulicy" Marcinem Latałło. Rozmowę poprowadzi Daniel Muzyczuk.

Marcin Latałło (urodzony w 1967 w Warszawie) – reżyser, aktor, scenarzysta i tłumacz. Studiował w Paryżu na La Femis oraz w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.