Kino ms / "Ekologia umysłu" Nora Bateson

ms2, ul. Ogrodowa 19
23 listopada 2012, piątek, g. 18.00

USA, 2011, 60 minut, reż. Nora Bateson

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na seanse filmowe. Tym razem goście Kina ms będą mogli zobaczyć  "Ekologię umysłu".

Film ten jest portretem Gregory'ego Batesona, uznanego antropologa, filozofa, autora, przyrodnika i teoretyka systemów. Jego historia jest opowiedziana z uczuciem przez jego najmłodszą córkę Norę, z użyciem filmów nagranych w latach trzydziestych przez samego Batesona i jego żonę Margaret Mead na Bali i Nowej Gwinei oraz zdjęć, zapisów wykładów i wywiadów.

Gregory Bateson z naukowym rygorem i niezwykłą konsekwencją badał zależności w skomplikowanych systemach w których żyjemy. Jego teorie, takie jak „podwójne wiązanie” oraz „wzorca, który łączy”, nadal wpływają na antropologię, psychiatrię, cybernetykę, urbanistykę, biologię i ekologię, zmuszając ludzi do myślenia w nowy sposób. Według badacza najpoważniejsze problemy, z którymi się mierzymy, są rezultatem rozdźwięku pomiędzy tym, w jaki sposób działa natura i jak ludzie myślą, że działa. W swoim filmie Nora Bateson ukazuje jego myśl z perspektywy osobistej, skupiając się na opowieściach, których Bateson używał, aby zilustrować swoje idee.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.